Blog

 • id

   

  Dôležitý článok pri tvorbe Vášho nového obydlia.

  Ľudia nedôverujú službe interieristu, ktorá Vám sprostredkuje veľa radostí dokonca ušetrí veľa starostí a peňazí. Áno interiérový dizajnér niečo stojí no ušetrí v mnohých oblastiach.

  V prvom rade spolu s ním vytvoríte interiér naozaj podľa Vašich snov. Vaše vízie Vám dizajnér dôverne predstaví. Je to veľmi dôležitý krok pretože ich skutočný charakter sa skrýva pod rúškom tajomstva. Nie všetky predstavy v skutočnosti vypadajú dobre. Nový interiér, v ktorom sa necítite dobre bude určite onedlho potrebovať vylepšenia, sprevádzané ďalšími investíciami.

  Ďalšie výhody interiérového dizajnéra: – ušetrí Váš čas – disponuje sieťou spoľahlivých distribútorov a remeselníkov – poskytuje Vám vedomosti, ktoré zbiera celý život – už nie nový interiér, ale dokonalé dielo s Vašim charakterom

  Dokonalý interiér je podmienený dokonale usporiadanou stavebnou konštrukciou. Prizvite si interiérového dizajnéra už počas návrhu projektovej dokumentácie na stavebné povolenie. Jeho pohľadom na veci budete milo prekvapený a konečným výsledkom v realite nadšený.

   

 • kupelnaodsrdca-02_miniatura

  Realizácia projektu bola spustená. V prvý deň prebiehali prípravy pred samotnými búracími prácami, ktoré boli naplánované na ďalší deň. Priebeh príprav aj na našom videoblogu.

   

 • 01

   

  Pri nákupe kúpeľňového nábytku Vás určite zarazí jeho cena. Cena malej skrinky sa dokáže vyšplhať cez 500 eur. Mám to svoje opodstatnenie. Kvalitné skrinky Vám vydržia roky, nezvlhnú a nenapučia. Túto odolnosť zabezpečuje drahá vode odolná hrubá vrstva, ktorá sa aplikuje špeciálne len na nábytok určený do prostredia s vysokou vlhkosťou, poprípade prostredia, kde je nábytok vystavený priamemu pôsobeniu vody. Na trhu určite nájdete nábytok za „rozumnú“ cenu. Počítajte však s možnosťou, že výrobok nebude mať dlhú životnosť.

 • 01

   

   

  Podceňovaná časť projektovej dokumentácie, pri čom krátka konzultácia s elektrotechnikom predchádza mnohým komplikáciám. A to je práve vec , ktorú odporúčam spraviť pred každou realizáciou. Prizvať si na pomoc elektrikára odporúčam i v prípadoch, keď sa Vám to zdá neopodstatnené. Častokrát sa môžete mýliť.

  V našom projekte sme sa rozhodli zhotoviť novú elektroinštaláciu. Je to logický krok. V opačnom prípade by sme mali novú kúpeľňu so starou elektroinštaláciou, ktorá nevyhovuje slovenským technickým normám. Žiadny revízny technik Vám na podobné zariadenie nevystaví revíznu správu, potrebnú k samotnej kolaudácií nového objektu.

  Nová elektroinštalácia sa nezaobíde bez prúdových chráničov, ktoré odpájajú prívod elektrického napätia pri sebemenšej poruche na elektrickom zariadení, bez pospájania kovových častí, ktoré podporuje automatické odpojenie siete v prípade ohrozenia života elektrickým prúdom a v neposlednom rade stoja za zmienku bezpečnostné vzdialenosti elektrických zariadení od vodných zdrojov, ktoré definujú, kde môžete umiestniť svietidlo, vypínač, zásuvku.

  02

   

 • a02

   

  Populárne a praktické riešenie pre Váš nový strop. Súhlasím! No za zamyslenie stojí otázka: Nanášať na hladký sadrokartónový strop omietku? Odpoveď nie je jednoznačná. Tu sú fakty a skúsenosti. Nedokonalé opracovanie spojov medzi tabuľami sadrokartónu vedie k neželanému efektu (viď. fotografia na úvod príspevku), nehovoriac o „gýčových“ polystyrénových rohových lištách. Samozrejme je to najlacnejšie a menej prácne riešenie. Neželané detaily odstráni aplikácia omietky aj na strop. Avšak tomuto riešeniu sa pripisuje vynaloženie väčšieho úsilia a financií. Uvidíme ako sa s tým popasuje náš realizačný tím. Výsledok Vám zreferujeme počas realizácie. Nezabudnite na začiatok realizácie 19.1.2016 aktuálne dianie bude zaznamenávané práve tu 😀

   

  01

   

 • stavba-kupelna-a-wc

  Dodržiavanie technologických postupov je jedna z vecí, ktorá podmieňuje kvalitný produkt. Nové technológie prinášajú nové špecifiká, ktoré si je potrebné pred samotným začatím prác naštudovať. Odporúčam to nie len v prípadoch, keď rekonštrukciu realizujete svojpomocne, ale aj v prípade ak sa Vám o realizáciu nového bývania stará profi stavebná firma.

  Jedna z vecí, ktorú je nehodno zanedbať pri rekonštrukcii kúpeľne je hydroizolácia pod samotný obklad alebo dlažbu. Aby kúpeľňa fungovala správne odporúčam v miestach, kde sa predpokladá zvýšená vlhkosť aplikovať hydroizolačný film. Na spomínanú hydroizoláciu nezabúdajte najmä pri murovanom sprchovacom kúte, kde sú povrchy najviac namáhané.

   

  Zdroj

  http://img.topky.sk/mojdom/big/1105806.jpg/stavba-kupelna-a-WC.jpg

 • 01

  Problém s nedostatkom miesta je pri rekonštrukciách rutina. Pri našom projekte sme sa stretli s dilemou aký typ toaletnej misy zvoliť. Priestor bol veľmi malý (1080mm). Nepostačoval ani pre jedno s modernejších riešení splachovacích systémov (Geberit, kombi WC). Skončili sme pri pôvodnom splachovači s nádržkou 🙁

  Pri návrhu nového dispozičného riešenia je potrebné brať ohľad na minimálne odporúčané rozmery. Pozor však na skutočnosť, že minimálne rozmery nie sú vždy komfortné. Napríklad, ja osobne mojim zákazníkom odporúčam sprchovací kút s rozmerom 1000x1000mm, pričom minimálny rozmer „použiteľného“ sprchového kútu je 800x800mm.

 • logo-fuul

  Kúpeľňové štúdio LGkrono, po predstavení nášho zámeru neváhalo ani chvíľu a projekt podporilo. V kúpeľni si určite nájde miesto ich umývadlo s príslušenstvom. Ak ste z okolia Lučenca a hľadáte kúpeľnové štúdio na úrovni, odporúčam Vám určite LGkrono. Okrem toho, že sa stretnete s profesionálnym prístupom, pracujú tam veľmi šikovní ľudia, s ktorými určite nájdete to správne riešenie pre Vašu novú kúpeľňu.

   

  http://www.lgkrono.sk/index.php

  DCIM100MEDIA

   

 • zmluvy

   

   

  Jednoduchá zmluva, s jednoduchými pravidlami zachraňuje akýkoľvek projekt pred katastrofou, ktorá je bližšie ako si myslíte. Podpísanie zmluvy o dielo je ideálnym spôsobom ako si „oťukať” dodávateľove kvality. Tí lepší Vám to sami navrhnú :D.

  My sme sa už „oťukali“, doťahujeme detaily, v najbližšej dobe podpisujeme. Nezabúdajte pri svojich rekonštrukciách, či novostavbách na tento zdanlivo nepodstatný krok…

   

 • logo

   

  Na realizáciu projektu sa nám podarilo vyzbierať značné množstvo finacií, ale skutočnosť je, že bez podpory našich sponzorov a spolupráce s našou alma mater Slovenskou technickou univerzitou, presnejšie Stavebnou fakultou by sme projekt neboli schopný dotiahnuť do úspešného konca. Ďakujeme za podporu.